Vllaznia vijon pergaditjet per super sfiden e se shtunes me Partizanin . Shkodranet thujajse jane gati per nje tjeter betej pas asaj me Kukesin . Ne kete takim kuqeblute do te kene nje arme me teper , pasi ne mbeshteje te Vllaznise ne ndeshjen qe do te zhvillohet ne “Loro Borici” do te jene edhe nje numer te lart tifozash .
Megjithse entuziasmi eshte i madh ne kampin shkodran tekniku maqedonas Mirsad Jonuz pritet te zbres ne fushen e lojes nje ekip mbrojtes duke i kushtuar nje rendsi te vecante mos pesimit te golit. Skema dhe moduli i lojes te skuadres se Vllaznise pritet te jete ajo qe mposhti verilindoret e Kukesit .
Tekniku Jonuz me shume gjasa pritet te luaj serish me skemen 3-5-2 . Ne porte do te jete Sherri , qendra do te perbehet nga Gurishta , Shehi dhe Malota . Krahet do te mbulohen nga Gligorov dhe Marku ndersa ne mesin e fushes do te luajne Krymi, Hygor dhe Ramadani. Rreparti i sulmit do te perbehet nga dy lojtaret me me eksperience tek Vllaznia si Shtubina dhe kapiteni Lika . Ndonese ne pamje te pare kjo skeme loje dhe mungesa e nje sulmues te deklaruar ne fushen e lojes te bene te mendosh se Jonuz eshte i kenaqur edhe me nje barazim, por objektivi i vetem i shkodraneve ne kete ndshje me Partizanin do te jete vetem fitorja .

Komentet