Pas afrimit me te fundit qe beri klubi i futbollit Vllaznia duke afruar mbrojtesin e majte afrikan Godfredy ka bere qe hapsirat per lojtaret e rinj tek kuq e blute te jene te pakta.
Duke pare kete situate klubi shkodran pasditen e sotme ka arritur marreveshjen per huazimin e mbrojtesit Brendon Smajli per nje sezon tek ekipi i Shenkollit. Smajli eshte i ditelindjes 1999 dhe ka qene pjese e ekpive te moshave te Vllaznise.
Nderkohe kete sezon i riu do te aktivizohet ne Kategorine e Pare me ekipin lezhjan te Shenkollit. Kujtojme qe pak dite me pare drejtimin e kesaj skuadre e mori ish-futbollisti i Vllaznise Dritan Smajli .

Komentet