Trajneri Mirsad Jonuz ben thirje qe tifozeria ta mbeshtes serish Vllaznine ne te gjitha takimet. Megjithese e denon hedhjen e shisheve nga tifozeria, por ai e quan normale protestat dhe reagimin e spordashesve shkodran kunder padrejtesive qe ju be kuq e bluve nga arbitri Enea Jorgji.
“U dergoj mesash fansave qe ndeshjen e humbem por faleminderit per mbeshtetjen. Lojtaret dhane maksimumin dhe do te punojme pa pushim . I ftoj te mbeshtesin skuadren me normalitet” ka theksuar tekniku maqedonas. Ndersa ka dhe nje premtim per gjithe tifozerine shkodrane qe Vllaznia do ta mposhte Tiranen ne fazen tjeter ne fushen e saj.

Komentet