Deshiroj te beje karrieren e Salihit: keshtu ka deklaruar lezhiani i Vllaznise Silvio Zogaj. Nen urdherat e teknikut maqedonas Mirsad Jonuz, Zogaj po pershtatet me nje rol te ri tek kuq e blute ku po aktivizohet si sulmues i deklaruar.
Ai pas ndeshjes me Bylisin ka theksuar se ndihet mire ne pozicionin e ri dhe shpreson qe shume shpejt te vijne edhe golat. "Shpresoj që me Tiranën të shënoj jo një, por dy gola. Normalisht detyra kryesore e sulmuesit është të shënojë e japë fitore. Mendoj se është një rol i ri për mua, po ambientohem sa më shumë me këtë rol, po mundohem të ambientohem në të gjitha mundësitë, pastaj të shënoj gola".
Zilvio Zogaj eshte i ditelindjes 1997, me pare ka qene pjese e ekpeve te moshave te Vllaznise. Pas eksperiences me ekipet e moshave i eshte bashkuar Luftetarit dhe Laçit ne Superlige dhe eshte pjese e Vllaznise qe nga viti I kaluar ku ishte nje nder lojtaret kryesore te skuadres shkodrane .

Komentet