Te ndryshme

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

Pavarësisht ngecjes në vend për momentin, procesi i privatimit të klubit të futbollit Vllaznia duket se nuk do të ndalet. Ka qenë kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka dhënë garancinë se brenda këtij viti, ky proces do të ketë marrë rrugë dhe do të kenë nisur procedurat e ankandit të aksioneve.

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Klubi I Futbollit Vllaznia është I detyruar të dalë me këtë deklaratë për shtyp pas ndeshjes së sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, nisur nga arbitrimi I turpshëm I kryesorit Enea Jorgji. Themi I turpshëm sepse ky arbitër vendosi jo vetëm fatin e kësaj ndeshje por edhe atë të kualifikimit. Natyrisht që për ne nuk ishte ndonjë gjë e re me këtë arbitër sepse sidomos në këtë sezon na ka dëmtuar sistematikisht.

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT
Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ditën e sotme është ndarë nga jeta një nga figurat e njohura të futbolli shkodran, Esat Rakiqi. Në moshën 73-vjeçare, ish-futbollisti dhe trajneri me përvojë të madhe në futbollin shqiptar, ka humbur luftën me një sëmundje të rëndë.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve

Erdenis Gurishta u kthye të luajë si titullar te Vllaznia tre muaj pasi rrezikoi jetën në fushat e futbollit. Më 27 Shkurt gjatë sfidës me Laçin, mbrojtësi shkodran pësoi një goditje në kokë, duke u transportuar në spital në gjendje koma. Pasi fitoi betejën për jetën, 21-vjeçari është rikuperuar plotësisht për të vazhduar karrierën si profesionist.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve